ארבע המופלאות הן דמויות מאוירות שיצרתי – של נשים שהן גם סבתות.

נשים מלאות חיות, עם רוח צעירה וטובה. לכולן יש ביוגרפיה עשירה המשקפת תחנות במסע חייהן. דרכן אני יכולה לראות ולהראות את הפנים החיוביות והיפות של תהליך ההזדקנות. עבורי, הן סוכנות השינוי שלי בכול הקשור לשינוי הגישה החברתית תרבותית לזקנה. הן מאפשרות לי לבחון, לחשוב, לשקף נשים אחרות שהן גם סבתות ומתמודדות עם שינוי הסטטוס במצבן על כל המשתמע מכך, ועדיין הן לא אמרו את המילה האחרונה.

הן משקפות ארבעה יסודות:

  • את הרוח הצעירה והטובה שיש לסבתות
  • את שמחת החיים
  • את אדמת החכמה, התבונה ואת ניסיון החיים.
  • את ים האהבה, הטוב והשמחה המצויים בכול אחת מאיתנו ואת התקווה שעומדת לרשות כולנו.

התחלתי עם דמותה של ננה צ'יפי (Nanna Chipi) מכיוון שרציתי ליצור דמות שתשמח אותי. באמצעות היצירה שלה, החזרתי לעצמי את השמחה.  קראתי לה ננה מכיוון שהיא ממש כמוני הייתה סבתא טרייה, דרכה יכולתי לבטא את תחושותיי כשהפכתי לסבתא בפעם הראשונה.

בחרתי בננה צ'יפי להיות הפרזנטורית של המוצרים שלי, מכיוון שהיא מייצגת את הרוח הטובה, החכמה ותבונת החיים והלב, שיש לנשים על סף הזקנה ולנשים זקנות לתת ולהציע לעולם. היא מפזרת שמחה סביבה.

ממש לאחר שננה צ'יפי נוצרה, יצרתי עוד שלוש נשים מאוירות שגם הן סבתות. ההשראה ליצירת הדמויות המופלאות נולדה בחוג התעמלות לנשים, שם פגשתי נשים שונות ומעניינות שסיקרנו אותי וגרמו לי לרצות להכירן יותר לעומק. הן מהוות עבורי השראה ליצירת 4 המופלאות, שכל אחת מהן היא עולם ומלואו.

נונה לולו (Nona Lolo), אומה גרטי (Oma Gertie) ובבה מימי (Baba Mimi). באמצעות שלוש הנשים – הסבתות האחרות גיליתי שאני יכולה וקל לי יותר לכתוב על דברים שמעניינים אותי ודרכן לשקף נשים אחרות שהן סבתות ומתמודדות עם שינוי הסטאטוס במצבן לא רק כסבתות אלא גם כנשים.