יצירתיות בגיל השלישי

מי הן ארבעת המופלאות ואיך הן נוצרו?

ההרצאה מכוונת לגיל השלישי. הגיל השלישי, הוא גיל תוסס עם הרבה דילמות ואתגרים שיש להתמודד אתם. חלקינו לקראת פרישה מעבודה, חלקינו כבר פרשו, אנו מתמודדים עם קצב שונה ממנו הורגלנו בצעירותנו, אנו מתמודדים עם מיקומנו במשפחה ובמערכות היחסים מול ילדנו ונכדינו. ההרצאה המאוירת משקפת ומתייחסת לכל העניינים הללו.

* מניפה מאוירת עם אחת הדמויות מתנה לכל משתתפת

אני כותבת ומאיירת את עולמות התוכן של נכדי

ההרצאה מכוונת להורים לילדים בגיל הרך ולסבים וסבתות לנכדים בגיל הרך. ההרצאה תלווה באיורים מתוך 4 ספרים שונים המתארים את עולמות התוכן של ילדים בגיל הרך

ועל המורכבות שלהם.

הספרים במחיר מיוחד ניתנים לרכישה-רק למשתתפים

מה מספרים הציורים והתמונות שתלויות אצלנו בבית?

כמעט בכול הבתים תלויים ציורים ותמונות. לציורים ולתמונות יש את היכולת לייצר את האווירה המתאימה לנו. הרצאה מלווה בציורים המדגימים סוגי אווירה שונים ומראה איך ובאיזה אופן, ניתן ליצור אווירה בעלת אקלים מיטבי לדיירי הבית ולבאים בשעריו.

הפיה נחמה וקופסת הרגעים הטובים

שיח מלווה באיורים על פייה מיוחדת במינה: נחמה, שמופיעה תמיד ברגעים הכי פחות טובים שלנו. מה המסרים שלה אלינו? איך אנחנו יכולים להיעזר בה כדי להתבונן ,להבין ולצמוח מאותם הרגעים, הפחות טובים?

מטרת השיח והפעילות שבעקבותיה; לחזק ולהיטיב את התקשורת הבין דורית שבין סבתות לנכדים/ות באמצעות יצירה משותפת והפקת תוצר אישי שילווה את המשתתפים למשך שנה ויאפשר להם לתקשר באמצעותה.

**הפעילות מיועדת גם להורים שרוצים לחזק את הקשר עם ילדיהם (התכנים בהתאמה) ומיועדת לילדים החל מגיל 6 ומעלה. העבודה נעשית בזוגות בלבד: סבתא ונכד/ה, הורה וילד/ה.

בכל סדנא: 8 זוגות (סבתא+נכד/ה או הורה+ילד/ה) סה"כ 16 משתתפים בכל פעם.

תולדות האומנות

תולדות האומנות היא תולדות האנושות. מאז ומתמיד שאפו בני האדם להביע, לבטא ולתקשר את עצמם. יצירות האומנות מאגדות בתוכם: מחשבות, רגשות, שאיפות ודרכי הבעה שונים . הללו שופכים אור על תקופות שונות בהתפתחות האנושות. נלמד להתבונן, לזהות ולהבין את יצירות האומנות ואת המניע ליצירתן בכול תקופה, באמצעות תחומי דעת שונים: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, פוליטיקה,אופנה ,הגדרות יופי ומיניות. בנוסף נלמד לזהות איפה הדברים הללו פוגשים אותנו באופן אישי.

ניתן לבחור בתכנית שנתית או בתכנית סמיסטריאלית.

תכנים: פרה היסטוריה, מצרים, יוון, רומא, ימהב"נ, רנסנס ,בארוק ,רוקוקו ,אומנות מודרנית , אומנות עממית, אומנות דיגיטלית