מאז ומתמיד, יצרו נשים מעגלי תמיכה זו בזו בעודן יוצרות בחברותא… אני מבקשת להציע לכן שני מעגלים חדשים.

סדנה תהליכית של שיח ויצירה לנשים

במהלך כשני עשורים עסקתי רבות ברמה אישית, מקצועית ומחקרית בעולמינו כנשים, בעיקר בתחום קידום בריאות הנשים בישראל על כל היבטיו. בכל מקום ומגזר בו נפגשתי עם נשים עלה הצורך בפיתוח שיח אינטימי שיאפשר לנו להדהד את עצמינו לאחרות ולהיתמך באחרות באמצעות שיתוף אודות ההתמודדויות שלנו כנשים וכאמהות ברמה אישית, מקצועית וקהילתית. 

בשתי הסדנאות, נוכל לדבר את עצמינו במלל, בתרגילי כתיבה וביצירה אמנותית. התכנים בכל סדנה, לקוחים מעולמות התוכן שלנו, כפי שעלו מתוך שיחות ומפגשים עם נשים לאורך השנים.

סדנה תהליכית ראשונה: יומן וויזואלי

נבטא את עצמינו באמצעות יצירה ביומן הוויזואלי העושה שילובים ייחודיים בחומרים, טקסטורות ומרקמים שונים. היומן הוויזואלי הוא כלי המאפשר שיתוף ובו זמנית גם חוויה אינטימית אישית ויש לו פוטנציאל תרפויטי. היצירה ביומן, מאפשרת להעלות רגשות, תחושות, מחשבות ורצונות באמצעים אומנותיים שחלקם סימבוליים. ניתן לחזור אליו שוב ושוב,לתקן, לגרוע, להוסיף ולערוך, לשאול שאלות ולקבל תשובות, לשים בצד את הביקורתיות והשיפוטיות שלנו ולתת ביטוי ל"אני"הפנימי שלנו. את היומן אנחנו מכינות בעצמינו, אנחנו מעצבות את הכריכה, מכינות ומעצבות את הדפים, תופרות וכורכות אותם ביחד ומתחילות ליצור בתוכו.

ובנימה אישית: כשהייתי נערה בתיכון, תמיד היו לי יומנים בהם "דיברתי בצורות, צבעים, סמלים ושילוב אותיות ומשפטים שהדבקתי". שם ביומנים שלי שפכתי את רגשותיי, תחושותיי ומחשבותיי והדפים ספגו הכול… בשנתיים האחרונות חזרתי ליומנים, עשיתי אותם והתחלתי ליצור בחומרים ומרקמים שונים בתוכם. כאז גם היום, אני לא מפסיקה להשתאות על מה שאני רואה ומבינה שיצרתי, אני עוברת עם עצמי תהליכים מרתקים שמובילים אותי לתובנות ולהתפתחות אישית. ואת זה אשמח ללמד ולהעביר הלאה…לך.

Tsipi-visual-diary2
Tsipi-visual-diary3
מתוך היומן הוויזואלי האישי שלי…

את מוזמנת להצטרף לקבוצה אינטימית של 6 נשים, אחת לשבוע ולייחד את הזמן הזה לעצמך ועבורך. לא צריך ידע וניסיון או "כשרון מיוחד".


מספר מפגשים: 6
משך כל מפגש: 3 שעות

מתי?
קבוצות בוקר, ימים: ב, ד, ו – משעה: 09:00-12:00
קבוצות אחה"צ, ימים א, ג, ה – משעה: 17:00-20:00

הסדנה כוללת חומרים (אין צורך להביא דבר).
סדנה תהליכית שנייה: מנדלות

ציור מנדלות מאפשר חוויה מיטבית, המביאה איתה;  סדר, תחושת רוגע ואיזון פנימי. יש בכוחה של המנדלה לסייע בתהליכי ריפוי וצמיחה.

נתמקד בפנימיות שלנו ונבטא את עצמינו באמצעות יצירת מנדלות דרך עבודה מנקודת מרכז בתוך המעגל בהשראת מוטיבים וסמלים עתיקים, לפי גישות ותורות פילוסופיות קדומות של עמים ותרבויות שונות. בכול מפגש נתמקד בציור מנדלה באמצעות נושאן מסוים ונצייר אותה על מצע שונה בטכניקה ייחודית.

בתקופות מסוימות בחיי בהם עמדתי בפני אתגרים לא פשוטים, מצאתי את עצמי מציירת וחוזרת על צורות שהתחילו בנקודה מרכזית משם הסתעפו לכלל יצירה שהכניסה אותי למצב של ריכוז ושלווה. מימד הזמן לא היה משמעותי, לא הרגשתי תחושות שמוצאות את ביטוין בגוף כמו רעב,  צמא, קור וחום. שהיתי בתוך היצירה, ביקשתי וגם מצאתי תשובות, עברתי תהליך של ריפוי וצמיחה.

את מוזמנת להצטרף לקבוצה אינטימית של 6 נשים, אחת לשבוע ולייחד את הזמן הזה לעצמך ועבורך. לא צריך ידע וניסיון או "כשרון מיוחד".מספר מפגשים: 5
משך כל מפגש: 2.5 שעות

מתי?
קבוצות בוקר, ימים: ב, ד, ו – משעה: 09:00-12:00
קבוצות אחה"צ, ימים א, ג, ה – משעה: 17:00-20:00

משך כל מפגש: 2.5 שעות
הסדנה כוללת חומרים (אין צורך להביא דבר)

לפרטים והרשמה: ציפי קידר 052-8557736

** לוחות הזמנים נתונים לשינוי