אנו הסבתות "של היום", חלקינו עדיין עובדות, חלקנו לפני פרישה וחלקינו כבר בפרישה, מוצאות את עצמינו מול אתגרים לא פשוטים. להיות סבתא זה מעמד מחייב, לחלקינו יש כמה נכדים שמצריכים את תשומת הלב שלנו. אנו דואגות גם לילדינו ומהלכות לעתים על חבל דק ביחסים שלנו אתם, לחלקינו אף הורים זקנים להם אנו צריכות לדאוג. אנו ניצבות מול ציפיות מאיתנו שלא תמיד תואמות את המציאות שלנו כנשים שמתבגרות ועוברות שינויים משמעותיים בכל רמות חיינו. ולצד כל אלה, יש את רגעי הקסם עם נכדינו…

מאז ומתמיד, יצרו נשים מעגלי תמיכה זו בזו בעודן יוצרות בחברותא… כדי לאפשר לנו, הסבתות "של היום" לבטא את הדברים האלו, החלטתי ליצור סדנה שכולה מרחב פתוח ואינטימי של שיח ויצירה, בה נדבר ונתבטא באמצעות יצירה ויזואלית, תרגילי כתיבה ושיחה.
אני מזמינה אתכן, לבוא ולהיות חלק ממעגל אינטימי, לבחירתכן שתי סדנאות תהליכיות שהנושאים שלהם לקוחים מעולמות התוכן שלנו.
כל התכנים מתבססים על ידע מקצועי ואישי, ידע מחקרי ועל שיחות כנות ופתוחות עם סבתות אחרות.

סדנה תהליכית ראשונה: אומנות היומן וויזואלי

נבטא את עצמינו באמצעות יצירה ביומן הוויזואלי העושה שילובים ייחודיים בחומרים, טקסטורות ומרקמים שונים. היומן הוויזואלי הוא כלי המאפשר שיתוף ובו זמנית גם חוויה אינטימית אישית ויש לו פוטנציאל תרפויטי. היצירה ביומן, מאפשרת להעלות רגשות, תחושות, מחשבות ורצונות באמצעים אומנותיים שחלקם סימבוליים. ניתן לחזור אליו שוב ושוב,לתקן, לגרוע, להוסיף ולערוך, לשאול שאלות ולקבל תשובות, לשים בצד את הביקורתיות והשיפוטיות שלנו ולתת ביטוי ל"אני"הפנימי שלנו. את היומן אנחנו מכינות בעצמינו, אנחנו מעצבות את הכריכה, מכינות ומעצבות את הדפים, תופרות וכורכות אותם ביחד ומתחילות ליצור בתוכו.

ובנימה אישית: כשהייתי נערה בתיכון, תמיד היו לי יומנים בהם "דיברתי בצורות, צבעים, סמלים ושילוב אותיות ומשפטים שהדבקתי". שם ביומנים שלי שפכתי את רגשותיי, תחושותיי ומחשבותיי והדפים ספגו הכול… בשנתיים האחרונות חזרתי ליומנים, עשיתי אותם והתחלתי ליצור בחומרים ומרקמים שונים בתוכם. כאז גם היום, אני לא מפסיקה להשתאות על מה שאני רואה ומבינה שיצרתי, אני עוברת עם עצמי תהליכים מרתקים שמובילים אותי לתובנות ולהתפתחות אישית. ואת זה אשמח ללמד ולהעביר הלאה…לך.

Tsipi-visualdiary
Tsipi-visual-diary3
מתוך היומן הוויזואלי האישי שלי…

את מוזמנת להצטרף לקבוצה אינטימית של 6 נשים, אחת לשבועיים ולייחד את הזמן הזה לעצמך ועבורך. לא צריך ידע וניסיון או "כשרון מיוחד".
מפגשים בני שלוש שעות לכל מפגש, אחת לשבועיים-שנתי.
מתי?
קבוצות בוקר, ימים: ב, ד, ו – משעה: 09:00-12:00
קבוצות אחה"צ, ימים א, ג, ה – משעה: 17:00-20:00
הסדנה כוללת חומרים (אין צורך להביא דבר)


סדנה שנייה: מנדלות

ציור מנדלות מאפשר חוויה מיטבית, המביאה איתה;  סדר, תחושת רוגע ואיזון פנימי. יש בכוחה של המנדלה לסייע בתהליכי ריפוי וצמיחה.

נתמקד בפנימיות שלנו ונבטא את עצמינו באמצעות יצירת מנדלות דרך עבודה מנקודת מרכז בתוך המעגל בהשראת מוטיבים וסמלים עתיקים, לפי גישות ותורות פילוסופיות קדומות של עמים ותרבויות שונות. בכול מפגש נתמקד בציור מנדלה באמצעות נושאן מסוים ונצייר אותה על מצע שונה בטכניקה ייחודית.

בתקופות מסוימות בחיי בהם עמדתי בפני אתגרים לא פשוטים, מצאתי את עצמי מציירת וחוזרת על צורות שהתחילו בנקודה מרכזית משם הסתעפו לכלל יצירה שהכניסה אותי למצב של ריכוז ושלווה. מימד הזמן לא היה משמעותי, לא הרגשתי תחושות שמוצאות את ביטוין בגוף כמו רעב,  צמא, קור וחום. שהיתי בתוך היצירה, ביקשתי וגם מצאתי תשובות, עברתי תהליך של ריפוי וצמיחה.

את מוזמנת להצטרף לקבוצה אינטימית של 6 נשים, אחת לשבוע ולייחד את הזמן הזה לעצמך ועבורך. לא צריך ידע וניסיון או "כשרון מיוחד".
מספר מפגשים: 6
משך כל מפגש: 2.5 שעות

מתי?
קבוצות בוקר, ימים: ב, ד, ו – משעה: 09:00-12:00
קבוצות אחה"צ, ימים א, ג, ה – משעה: 17:00-20:00
הסדנה כוללת חומרים (אין צורך להביא דבר)

לפרטים והרשמה: ציפי קידר 052-8557736

** לוחות הזמנים נתונים לשינוי