סדנאות לחיזוק הקשר הרב דורי

למה חשוב לייצר מפגשים בין דוריים

"בני האדם זקוקים לקהילות אינטימיות כדי לשגשג"

(הררי.י.נ. 2018). 

המשפחה היא קהילה אינטימית מובהקת, אלא שכיום המבנה השתנה וממשיך להשתנות כתוצאה משילובים שונים היוצרים הגדרות חדשות של מהי משפחה ואיך היא אמורה לתפקד. הסבתאות מאפשרת התכנסות וחיבור מחדש לקהילה האינטימית הקרויה משפחה ברמה פיזית (ולא רק וירטואלית). סבתא היא הדבק המשפחתי המאפשרת לדור הצעיר להיות בקשר, לחוות ולהתחבר למעגל החיים הרחב אליו הוא משתייך.

סדנת יצירה באומנות כדרך לחיזוק הקשר הרב הדורי

סדנת"הזמן שלי עם סבתא"הוא זמן איכות קסום שבו את ונכדייך תוכלו ליצור חוויות וזיכרונות משותפים באמצעות שפת האומנות.כל יצירה שתיצרו במהלך הסדנה תשמש אתכם להיזכר ולתקשר מחדש את החוויה ומשמעותה ולהתפתח הלאה איתה.
העבודה בסדנה מחברת פיזית ורגשית בין הדורות וחושפת את המכנים המשותפים תוך כדי יצירת שמחה משותפת. העבודה ביחד באותו חלל ועם אותם חומרים, יוצרת חוויה משותפת, המגשרת על פערי הדורות. חוויה הנוגעת בדבר הטהור והראשוני הקיים בין בני האדם: כוח היצירה והשמחה שביצירה, שהיא מביאה איתה.

מה מטרת הסדנא הרב דורית?

קצב החיים היום הוא מהיר ומשתנה ללא הרף. הנכדים שלנו והנינים שלנו חיים על מסלול טכנולוגי-וירטואלי מהיר, זמין ומשתנה תדיר. בעולם שכזה, היכולת והמיומנות שלנו ליצור ולעבוד במגע פיזי עם חומרים הולך ופוחת. היכולת להתחבר ברמת התחושות הגופניות לחוויה עצמה הולכת ומתמוססת, שכן היום כל חוויה מונצחת בדו-מימד דרך הסמארטפון. הדבר יוצר חוויה שמנותקת מהגוף שלנו, אנחנו כבר לא חווים ברמה הפיזית אירועים והתרחשויות ולכן הקשב שלנו והשימוש בחוש המישוש-המגע ומה שאנחנו מרגישים וחשים בעקבותיו, הולך ופוחת. הדבר משפיע גם על השיח הרב דורי שהופך לשיתוף באמצעות צילומים, מסרים קצרים או לחילופין אימוג'ים במקום רגשות ומגע, מה שהופך את הקשרים במעגל החיים למנותקים ומרוחקים. 
אנו"זקנות השבט", זוכרות היטב את כוחה של "העבודה עם הידיים"ואת החדווה, הקשרים והחוויות שהיא מייצרת ובונה כשהיא נעשית בשיתוף עם אחרים. אנו יודעות ויכולות ליצור גשרים בינינו, לבין הדור הצעיר ולהחזיר ולו לפרקי זמן קצרים, את החוויה התקשורתית של החיבור לגוף ולתחושות פיזיות באמצעות יצירה המשלבת מגע וחומר. היצירה בשפת האומנות מהווה ערוץ להעברת תכנים וערכים כמו גם לייצר זיכרונות משותפים ולהעשיר את מעגל החיים הרחב. ובעיקר להתחבר לעצמינו,לחוויות שלנו וללמוד באופן מוחשי, שמחה אמיתית מהי.

לבחירתך סדנאות לך ולנכדך/תך
כל הסדנאות מיועדות לסבתות ונכד/נכדה מגילאי 6+

סדנה תהליכית לחיזוק הקשר הבין דורי

סדנאות חד פעמיות